Home / Airties Modem / 192.168.2.1 Ttnet Giriş – Airties Modem Arayüzü

192.168.2.1 Ttnet Giriş – Airties Modem Arayüzü

192.168.2.1 Ttnet Airties Modem Arayüz Girişi. Modem resetleme, kullanıcı adı, şifre, Wifi şifre bulma, Wifi şifre değiştirme, port açma ve kapama gibi birçok kurulum hakkında hızlı pratik bilgiler ile modem yapılandırma sayfasına hoş geldiniz. Konu Anlatımı Air 5056 Modem üzerinden yapılmıştır. Genel Airties modem arayüzleri aynı olmaktadır.  Air 5650

192.168.2.1 Modem Arayüzüne Giriş ve Kurulumlar.

1- Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız.
2- Web tarayıcınızın Adres kısmına cihazınızın Web arayüzünün varsayılan adresi olan 192.168.2.1 adresini yazıp Giriş e basınız.


3- Cihazınızın Web arayüzünün GİRİŞ ekranı gelecektir. Bu ekranda giriş için şifre isteyen bir iletişim kutusu göreceksiniz. Cihazınızın varsayılan olarak giriş şifresi yoktur. Şifre alanını boş bırakıp Tamam tuşuna basarak giriş yapabilirsiniz.

Modem arayüzüne başarılı bir şekilde giriş yapıldı. Eğer şifre isterse Türk Telekom dan alınan modemlerde genelde şifre ( ttnet veye turktelekom ) dur.

Giriş Adresi: 192.168.2.1 Kullanıcı Adı: Boş veya admin Şifre: Boş veya  1234  ttnet  turktelekom Lütfen Ttnet’ten alınan modemler de şifreyi “ttnet” olarak deneyiniz.

Kablosuz Wifi Ayarları Ve Şifre Değiştirme

AirTies Ağ Asistanınızdaki Gelişmiş Ayarlarda, ( KABLOSUZ ) Wi-Fi  menüsüne tıkladığınızda, AirTies cihazınıza bağlı tüm kablosuz istemcilerin kablosuz SSID’ye göre gruplanmış listesini Kablosuz Bağlantılar ekranında göreceksiniz.
• Kablosuz Ağ Aktif kutucuğu cihazınızın kablosuz özelliğinin etkinleştirilmesini ya da devre dışı bırakılmasını sağlar. Varsayılan olarak bu özellik etkindir. Kablosuz ayarlarınızı yapılandırmak için KABLOSUZ menüsü altındaki Kablosuz Ağ Ayarları’na gidiniz.

 

 

• Güvenlik düzeyi Güvenlik kutusundan ayarlanabilir. En yüksek güvenlik seviyesi olan WPA/WPA2 ayarlanmalıdır.
• Kablosuz Bağlantı için parola Parola kısmından ayarlanmaktadır. Parola en az 8 karakter olmalıdır.
• Multi-SSID özelliği ile cihazınız aynı anda 4 farklı ağ adı yayınlayabilir. Varsayılan olarak tek bir ağ adı yayınlanır.

Ayarlarınızı saklamak için Kaydet tuşuna tıklayınız.

Aynı ayarları tekrar ederek şifrenizi de değiştirebilirsiniz.

Airties Modem Resetleme

Modeminizin hemen arkasında ki resimde görmüş olduğunuz gibi ufak bir tuş bulunuyor. Bu tuşa 10-15 saniye kadar elinizi kaldırmadan basarsanız eğer ve tüm adsl ışıkları aynı anda yanıp sönerse modeminiz resetlenmiş oluyor. Modeminizi resetledikten sonra modemlerin ilk giriş bilgileri ile modeminize tekrar bağlanabilir ve şifrenizi tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Dikkat Tüm Güncel Ayarlar Her Şey SIFIRLANACAKTIR.

Air 5650 Modem Kullanım Kılavuzu İçin TIKLAYINIZ.

Güncel sorularını konu altından iletebilirsiniz.

  • Yorum Yapılmış

    1. adnan

      şifremi değiştirmek istiyorum

    Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir