Home / Genel / Modem WiFi Şifresi Değiştirme

Modem WiFi Şifresi Değiştirme

Modem Wi-Fi ( WiFi ) şifre değiştirme ve bulma.  ZyXEL, Ttnet, Tp link, Superonline, Huawei, Vodafone, Turkcell . Web tarayıcınızın adres satırına ( Chrome, Opera, Yandex, Mozilla Firefox , Edge ) 192.168.1.1, 192.168.1.2, 192.168.0.1, 192.168.2.1 yazın ve Enter’a basın.

Modem şifrenizi bilmiyorsanız MODEM ŞİFRELERİ kısmından şifrenizi öğrenebilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra “Ağ ayarı” bölümüne gelip, menüden “Kablosuz” (WiFi) üzerine tıklayın.

WiFi Şifresi Değiştirme

WiFi şifrenizi öğrenmek için öncelikle router’ınızın yerel IP adresini öğrenmelisiniz.

Windows 7, 8, 8.1 ve 10’da Komut Satırı’nı açın ve ipconfig yazıp Enter’a tuşuna basın. Modeminizin IP‘sini şu an bağlı olduğunuz ağın altında, “Varsayılan ağ geçidi“nin karşısında göreceksiniz. Burada 192.168.1.1 gibi bir adres göreceksiniz, bu adresi panoya kopyalayın.

Modem Arayüzüne Giriş

Bulduğunuz IP adresini web tarayıcınızın adres çubuğuna yazıp Enter’a basın. Router’ınızın kullanıcı adını ve parolasını girerek oturum açmanız gerekecek. Daha önce bu bilgilerde herhangi bir değişiklik yapmadıysanız, genellikle modem firmaları  “admin” kullanıcı adı ve yine “admin” parolasıyla giriş yapabilirsiniz. Parola çalışmıyorsa, modeminizin arkasına bakın veya sitemizde modeminizin şifresinizi bulun.

Eğer hiç bir şey hatırlamıyorsanız varsayılan parola ile giriş yapamıyorsanız, router’ınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekecektir.

Airties Modemlerde WiFi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Airties marka router’larda WiFi şifresini değiştirmek için önce router’ın kullanıcı arayüzüne oturum açın. Airties router’ların IP adresleri 192.168.2.1 – 192.168.1.1  olarak belirlenmişlerdir.

Modem arayüzde açtıktan sonra “Kablosuz” ana menüsünün altından “Kablosuz Ağ Ayarları” üzerine tıklayın. Açılan ekranda “Kablosuz Ağ Adı (SSID)” bölümüne yeni bir kablosuz ağ adı yazarak, WiFi ağınızın adını değiştirebilirsiniz.

Güvenlik seçeneğinden WPA/WPA2‘yi seçin ve “Parola” alanına en az sekiz karakterden oluşan bir parola girerek Kaydet üzerine tıklayın. Hepsi bu kadar, WiFi ağınızın şifresini değiştirmiş oldunuz. Bu adımdan sonra WiFi ağınıza bağlı tüm cihazları bu yeni şifreyle tekrar bağlamanız gerekecektir.

Zyxel Modemlerde WiFi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazın ve Enter’a basın. Daha önce değiştirmediyseniz, kullanıcı adı ve şifre olarak admin ve ttnet‘i kullanmayı deneyin veya sitemiz üzerindem modem şifreleri kısmından yararlanabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra “Ağ ayarı” bölümüne gelip, menüden “Kablosuz” üzerine tıklayın. Şimdi sayfayı aşağı doğru biraz kaydırın ve “Otomatik olarak şifre oluştur” yazısının yanındaki işareti kaldırın. Artık “Şifre” alanına kendi belirlediğiniz şifreyi girebilirsiniz.

TP Link Modemlerde WiFi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

TP-Link modemlerin arayüzüne çoğunlukla web tarayıcınızın adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak ve Enter’a basarak ulaşabilirsiniz. Kullanıcı adı ve ve şifre olarak admin yazın ve giriş yapın.

Arayüz Ayarları” üzerine tıklayın ve “Kablosuz” başlığına tıklayın. Modeminizin modeline görecekleriniz biraz değişebilse de, “WPA-PSK/WPA2-PSK” güvenlik seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekiyorBu sayfada SSID bölümünde kablosuz ağınızın adını değiştirebilir, Ön Paylaşım Anahtarı bölümünde kablosuz ağınızın şifresini belirleyebilirsiniz. Tahmin edilmeyecek bir şifre belirledikten sonra Kaydet düğmesine tıklayın.

Modeminiz artık wifi şifresi değişmiş veya şifresini buldunuz iyi netler.

 

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir