Çarşamba , Kasım 14 2018
Home / ZyXEL Modem / 192.168.1.1 Zyxel Giriş

192.168.1.1 Zyxel Giriş

192.168.1.1 Zyxel Giriş, Modem Arayüz, Şifre Değiştirme ve Kurulum Sayfası.

Modemin ara yüzüne erişmek için  adımları takip edin ve modeminizi kurun veya resetleyin ilk olarak; (browser) tarayıcınızın adres kısmına modemin ip adresini yazınız.  Zyxel modemlerin arayüzüne erişim ip adresi http // 192. 168. 1. 1 dir.

Zyxel Arayüze Erişim  için: http://192.1681.1 Ip adresini adres çubuğuna yazın. Modeminizin varsayılan erişim şifresi ve admin bilgileri . Kullanıcı:  “admin” veya boş ” Şifre:1234 “ ya da “ ttnet” dir.  Eğer Arayüze erişimi sağladınız şifreleri kabul etmiyor ise  (Fabrika Ayarlarına Geri Döndürme) işlemi yapılması gerekmektedir. Modeminizi resetlediğinizde erişim şifresi yine “ 1234 “ ya da “ ttnet” olacaktır.

192.168.l.l zyxel

 

 

 

 

 

 

zyxel resetZyxel Modem Resetleme: Fabrika ayarlarına dönüş için Cihaz açma / kapama tuşuna basılarak kapalı duruma getirin. Cihaz kapalıyken arka kısmında bulunan reset tuşuna ataç veya kalem ucu  ile basılı tutun. Reset tuşu basılıyken elimizi reset tuşundan çekmeden modem açma / kapama düğmesine basılarak tekrar açın. Modemin tüm ışıkları sönüp yanıncaya kadar (yaklaşık 20 Sn.) reset tuşuna basılı bir şekilde durun ve bu işlem olduktan sonra reset tuşundan elimizi çekelim. Reset tuşundan elimizi çektikten sonra power – lan (10/100) -ve dsl ışıkları sabit oluncaya kadar bekleyim. modemin tüm ışıkları yanınca tarayıcımızı internet explorer açalım ve adres çubuğuna http://192.168.1.1 yazalım. Karşımıza gelen şifre ekranına default şifre olan ttnet ya da 1234 yazıp modeme erişim sağlayabiliriz. Not: Reset işleminden sonra modem üzerindeki tüm bilgiler yapmış olduğunuz ayarlar silinmektedir.  Reset işleminden sonra modemi tekrar yapılandırmamız gerekecektir. TTnet abone numaramızı ve şifremizi  bilmemiz gerekmektedir. Eğer hatırlamıyor iseniz hizmet aldığımız TTnet veya başka hizmet sağlayanın müşteri hizmetlerimi arayarak internet için erişim sağlayacağımız kullanıcı adı ve şifremizi öğrenelim.

Zyxel ( TTNET)  Modem Kurulumu 

TTNET ile internete bağlanmak için kablo bağlantılarınızı ve modem kurulumunu yapmalısınız. Bu bölümde kablo bağlantılarının nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz. Modeminizi ilk aldığınızda kurulum ve bağlantılar için gerekli parçalara sahip olduğunuza emin olun. Bu parçalar
• Modem cihazınız,
• Modeminizin elektrik ihtiyacını sağlayacak olan güç adaptörü,
• Bilgisayarınızın “Ethernet” girişine takacağınız ethernet kablosu,
• Ana telefon hattına gelen ADSL ve telefon sinyalini birbirinden ayıracak olan splitter,
• Modem ve splitter arasında kullanılacak olan kısa telefon kablosu,
• Ve telefon ile splitter arasında kullanılacak olan telefon kablosudur.

 

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir